iGENEA
המוצא באחוזים על גבי מפת העולם

מקורם של כל אבות המשפחה נקבע לפי אזור ואחוז. מפת עולם מציגה את המקורות השונים שלך.

איתור קרובי משפחה

תקבל רשימה של קרובי משפחה גנטיים בתוצאות המקוונות שלך. באמצעות הדוא"ל תוכלו ליצור קשר עם קרובי משפחתך כדי לברר פרטים נוספים על המשפחה והרקע שלך.

תוצאות בכתב בצירוף תעודה ממוסגרת

בנוסף לתוצאה המקוונת תקבלו תעודת מקור אצילית במסגרת תמונה ומסמכים אחרים בתיקיה אלגנטית.

עם המוצא

תוכלו ללמוד על קבוצת ההפוגלים והטיולים (זמנים פרהיסטוריים), האנשים העתיקים (העת העתיקה) ואזור המוצא (ימי הביניים) של הקו האבהי (גברים) או הקו האימהי (נשים).

כל העמים העתיקים

רק בעזרת מבחן המומחים של iGENEA תוכלו ללמוד את קבוצות ההפלוגות וההגירה המדויקות (זמן פרהיסטורי), העמים הפרימיטיביים (העת העתיקה) ואזורי המוצא (גיל העמידה) של השושלת האבהית והאימהית.

כל הקרובים

רק בעזרת מבחן המומחים של iGENEA תוכלו למצוא את כל קרובי משפחתכם הגנטיים במאגר המידע שלנו.

קרובי משפחה נוספים

תקבל רשימה נוספת של קרובי משפחה אחרים של הקו האבהי (גברים) או הקו האימהי (נשים).

ייעוץ אישי

(Israel)052 666 72 26

info@igenea.com Live-Chat WhatsApp

עם המוצא ברבר - שושלת ומוצא גאוגרפי

אתנוגנזה

הזהות האתנית הברברית היא תוצאה של מיזוג בין אוכלוסיות מזוליטיות ילידיות מהתקופה הכספית לבין מהגרים ניאוליתיים שעברו לצפון אפריקה כחקלאים הנגרים מהמזרח התיכון. המרכיב האחרון סיפק גם דחפים תרבותיים ולשוניים מכריעים.
עמים ברבריים הוזכרו לראשונה בכתבים מצריים בתקופת השושלת שלפני (4000-3032 לפני הספירה). במהלך הממלכה החדשה (1550-1070 לפני הספירה), מצרים נלחמו בגבול המערבי נגד המסווש (מא) והליבו. משנת 945 לערך לפני הספירה המצרים נשלטו על ידי אנשי הברבר ממשווש, שהקימו את השושלת ה -22 תחת ששונק הראשון (946-924 לפני הספירה). איתה החלה תקופה ארוכה של שלטון ברבר במצרים, בה היו הברברים האוכלוסייה העיקרית במדבר המערבי.
במשך מאות שנים חיו הברברים בחוף צפון אפריקה ממצרים ועד האוקיאנוס האטלנטי. בינתיים, אזורי החוף של צפון אפריקה חוו שורה ארוכה של כובשים, מתיישבים ומתיישבים: הפיניקים שהקימו את קרתגו, יוונים (בעיקר בסירין), רומאים, ונדלים, אלנים, ביזנטים.


הזמן את ניתוח המקור שלי מ- EUR 179

השפות

שפות ברבר הן ענף ממשפחת השפות האפרו-אסייתיות. לברבר יש כיום כ -40 מיליון דוברים. עד ימי הביניים, שפות ברבר היו רצף ניב שנשבר רק בגלל חדירת הערבית. זה תקף במיוחד לצפון אזור שפת ברבר.

שפת ה- Numider, Numidian, קשורה קשר הדוק ללובי (אליטליבאן). למעלה מ- 1100 כתובות נומידיאן השתמרו, רובן חד-לשוניות. שפות ברבר מודרניות קשורות גם לנומידיאן, אך אינן המשך ישיר של שפה זו, שאבדה עוד בעת העתיקה.

הנומדיאנים כעם ושפתם נספו, אך כתיבתם ממשיכה בתסריט הברברי המודרני טי-פינגה.



אזור התיישבות

אזור ההפצה ההיסטורי של אוכלוסיית ברבר היה צפונה עוד בתקופה הרומית והתרכז באזור החוף של הים התיכון.

בזמן הפלישה הערבית במאה ה- 7 לספירה, המסמודה, סנהג'ה וזאנאטה היו העמים העיקריים באזור. הגירתם של הערבים לצפון אפריקה לאחר מכן דחפה את ברברס ליבשת הארץ.

כיום קהילות השפות עם שפת האם של ברבר שוכנות כמו איים באמצע אוכלוסיית הרוב הדוברת ערבית. צפיפות אוכלוסיית ברבר יורדת בהתמדה ממערב (מרוקו) למזרח (לוב). הטוארג הם האוכלוסייה הברברית הדרומית ביותר.



נומידים

המספרים היו ברבים וקשורים קשר הדוק עם הלובים.

הקולוניסטים היוונים של קירנאייקה (צפון-מערב לוב) כינו את האוכלוסיות הלא-יושבות שהיו נפוצות בצפון אפריקה ממערב לוב למה שכיום הוא מרוקו. "נוודים" (נוודים). שמו של המסדר, שכונה על ידי הרומאים "נומידה", נגזר מכך.

הנומדיאנים מעולם לא היו מאוחדים פוליטית. הממלכות שהקימו נשאו רק על ידי ארגוני שבט אזוריים.

כנראה לפני המאה הרביעית לפני הספירה. לפני הספירה היו שתי קבוצות שבטיות מאוכלסות ומאורגנות מבחינה חברתית זכו לפרופיל משלהן, המאסילר (באזור מערב טוניסיה ומזרח אלג'יריה) והמאסאסילר מדרום וממערב לה (בדרום תוניס, מערב אלג'יריה ומרוקו). המסאזילר התחזק בעורף הקרטגינים במלחמת הפוניה הראשונה (264-241 לפני הספירה) והיה הקבוצה השבטית הנומדית הראשונה שקבעה את מאזן הכוחות הפוליטיים בצפון אפריקה.

גם הקרתגים וגם הרומאים ניסו לנצח את המסאזילר כבני ברית. תכנון מערכות היחסים הפוליטיות בין מלכי נומידיאן לממשלת קרתגו היה תלוי בחלקו באינטרסים של קרתגו ובחלקם על יריבויות פנים-נומדיאניות. בשל גישתו הטרום-רומאית, המלך מאסיניסה היה אחד הזוכים במלחמת הפוניק השנייה. כבעל ברית של רומא, המאסילר תרם לחיסול הכוח הפוליטי של קרתגו במלחמת הפוניק השלישית (149-146 לפני הספירה). היחסים בין המספרים והרומאים, ששלטו בצפון אפריקה מאז סיום מלחמת הפוניק השלישית, היו ניתנים לשינוי. בשנים 111 עד 105 לפני הספירה לפני הספירה מרדו תחת מלכם ג'וג'ורתה במרד (מלחמת יוגורט) נגד אדוני הקולוניאל, אך ללא הועיל. נומידיה היה חלוק. בשנת 46 לפני הספירה החלק הגדול ביותר היה מבחינה ניהולית במחוז רומא אפריקה נובה.

בסוף התקופה הקולוניאלית הרומית, נומידים רבים גדלו ואימצו את אורח החיים הרומאי. הנצרות התפשטה מוקדם יותר. מי שלא התכופף ללחץ ההטמעה הרומי פנה אל פנים הארץ.

האפריקני המפורסם ביותר ממוצא ברברי היה אורליוס אוגוסטינוס (354-430 לספירה), שאמו הייתה נומידר ואביה הגיע מאיטליה. הוא כתב את כל כתביו בלטינית.



לוב

שמו של הלובים (אלטליבייר) שימש בימי קדם כדי להתייחס לכל קבוצות האוכלוסייה שחיו מערבית למצרים. אזורי ההתיישבות שלהם סיכמו תחת השם העתיק "לוב". היחסים בין הלובים לשכניהם, המצרים במזרח והיוונים באזור החוף הצפוני, היו ניתנים לשינוי ולעיתים קרובות מתוחים.

תרבות מצרים הקרינה רחוק לוב. המסורות התרבותיות המקומיות מעולם לא שונו.

הלובים של ימינו, כלומר התושבים הערבים של לוב אינם צאצאים ישירים של הלובים הקדומים. בני זמנם של המצרים הקדומים, הפיניקים והמתיישבים היוונים היו ברברים. המספרים היו הקרובים ביותר לליבים מבחינת תרבות ושפה. מבחינה אתנית, לובים ונומידים הם אנשים עצמאיים עם פרופיל תרבותי משלהם, למרות השפה הדומה מאוד. שפת החינוך של הלובים הייתה מצרית.



גרמנטס

הגרמנטות היו עם ברברי קדום שחי בפסאן. הם איכלסו לפחות מאז המאה החמישית לפני הספירה. לפני הספירה, אולי אפילו מאז המאה ה- 9 לפני הספירה לפני הספירה פנים לוב בפסאן של ימינו. הם היו מגדלי סוסים. בעזרת מרכבות הם הצליחו להכניע את עמי הסביבה. יש גילופי סלע של הגרמנטן בסהרה.



טוארג

הטוארג הם עם ברברי. אומרים כי הם צאצאים של הברמארנט הזקן, שפיתחו נוודות גמלים מלחמתיים סביב לידתו של ישו באזורים של כיום תוניסיה ולוב. במאה ה -11 הם גורשו מהפסאן על ידי בדואים ערבים וראו את עצמם נדחפים לאזורים במרכז סהרה, שם הם חיים כנוודים מאז אותה תקופה. מהבחינה הזו הם הצליחו להימנע מערבית לתרבותם. עם זאת, הם אימצו את האיסלאם. מאז אמצע המאה העשרים רבים התיישבו. בשנים האחרונות חלו התקוממויות חוזרות ונשנות על ידי הטוארג, שחשים נכות להמשיך את אורח חייהם הנוודי הפסטורלי.



היום

יותר משני תריסר קבוצות אתניות ברבריות נפוצות בצפון אפריקה. בערך 36 מיליון איש, בערך מחצית מהאוכלוסייה של היום בצפון אפריקה, הם ברברס במובן הרחב יותר, כלומר הם מדברים בשפה ברברית, באים מברברס או שיש להם לפחות נציג ברבר אחד בדור הסבא והסבתא.

כיום מספרם של אלה הדוברים את אחת משפות ברבר באופן פעיל הוא בערך 6 מיליון. הקבוצות העיקריות (כולל דו-לשוניות) הן טמאשצ'ק / טאמזייט (3.5 מיליון), טשאשלייט / תכלת (3.5 מיליון) וקביל (3 מיליון). לא מעטים ויתרו על שפת האם הברברית של הוריהם והוטמעו בערבית; אחרים הם דו לשוניים (עם שפה ברברית כשפה ראשית וערבית כשפה שנייה).

בירור עמי מוצא נוספים באמצעות iGENEA

יהודים ויקינגים קלטים גרמאנים באסקים האבוריג'ינים ערבים ברבר סינים דאקיאנים אטרוסקנים איבריאנים עמים ילידים של אמריקה אינקה אינאיט עמים עתיקים של איטליה יפנים הכורדים ליגוריאנית מאיה המונגולים עמים האוקיינוס פרסי אנשים רומניים סקיתים סלאבים טיבטים פיניקים הודים קוריאנים בנטוס עמים טורקים סאמי איליארים ונדלים Balts מקדונים הלנים הונים תראקים עמים פינו-אוגריים Indo-Europeans

כך זה עובד: ניתוח שורשים וחקר יוּחסין לפי הדי-אן-איי

לצורך קבלת הדי-אן-איי מספיקה דגימת רוק. לקיחת הדגימה מבוצעת בהליך פשוט ונטול-כאב, שניתן לבצעו בבית. שלחו את הדגימות במעטפה שמצורפת לערכת לקיחת הדגימה.

הזמנת ערכה
הזמנת ערכה:

בטלפון, במייל או באתר

קבלת ערכה
קבלת ערכה:

קבלת הערכה תוך כשבוע מיום ההזמנה

לקיחת דגימות
לקיחת דגימות:

מהבית, בקלות וללא כאבים

שליחת דגימות
שליחת דגימות:

במעטפה המצורפת

תוצאה
תוצאה:

בכתב ובאופן מקוון לאחר כ 6 - 8 שבועות

הזמנת ניתוח שורשים ב-iGENEA

 • iGENEA Basic

  מוזמן ע"י 29% מהלקוחות לצורכי ניתוח שורשים.

  179 EUR
  הזמנה  
 • iGENEA Premium

  מוזמן ע"י 55% מהלקוחות לצורכי ניתוח שורשים.

  499 EUR
  הזמנה  
 • iGENEA Expert

  מוזמן ע"י 16% מהלקוחות לצורכי ניתוח שורשים.

  1299 EUR
  הזמנה