iGENEA
המוצא באחוזים על גבי מפת העולם

מקורם של כל אבות המשפחה נקבע לפי אזור ואחוז. מפת עולם מציגה את המקורות השונים שלך.

איתור קרובי משפחה

תקבל רשימה של קרובי משפחה גנטיים בתוצאות המקוונות שלך. באמצעות הדוא"ל תוכלו ליצור קשר עם קרובי משפחתך כדי לברר פרטים נוספים על המשפחה והרקע שלך.

תוצאות בכתב בצירוף תעודה ממוסגרת

בנוסף לתוצאה המקוונת תקבלו תעודת מקור אצילית במסגרת תמונה ומסמכים אחרים בתיקיה אלגנטית.

עם המוצא

תוכלו ללמוד על קבוצת ההפוגלים והטיולים (זמנים פרהיסטוריים), האנשים העתיקים (העת העתיקה) ואזור המוצא (ימי הביניים) של הקו האבהי (גברים) או הקו האימהי (נשים).

כל העמים העתיקים

רק בעזרת מבחן המומחים של iGENEA תוכלו ללמוד את קבוצות ההפלוגות וההגירה המדויקות (זמן פרהיסטורי), העמים הפרימיטיביים (העת העתיקה) ואזורי המוצא (גיל העמידה) של השושלת האבהית והאימהית.

כל הקרובים

רק בעזרת מבחן המומחים של iGENEA תוכלו למצוא את כל קרובי משפחתכם הגנטיים במאגר המידע שלנו.

קרובי משפחה נוספים

תקבל רשימה נוספת של קרובי משפחה אחרים של הקו האבהי (גברים) או הקו האימהי (נשים).

ייעוץ אישי

(Israel)052 666 72 26

info@igenea.com Live-Chat WhatsApp

עם המוצא המונגולים - שושלת ומוצא גאוגרפי

היסטוריה

בסביבות 1000 נוצרו שבטי קרויט ומרכית המונגולים נוצרים על ידי מיסיונרים נסטוריים. בסביבות שנת 1196 התרומם טודודשין לנסיך שבט מונגצ'ול, שהעניק אז לכל העם את השם מונגולים.
בסביבות 1130 איחד קאבול חאן את המונגולים, אך האימפריה שלו כבר נספתה בשנת 1160/61. המונגולים רק הפכו חשובים באמת תחת ג'ינגיס חאן (1155 / 1162-1227), שבנה את המדינה והנהיג חוק. תחתיו הקימו המונגולים את האימפריה הגדולה ביותר בהיסטוריה - 29,000,500 km2 - והכניעו יותר ממאה מיליון איש.
בשיא כוחם שלטו ברוב האימפריה של סין, קוריאה, חוראסאנים (כיום חלק מאפגניסטן ואיראן), גרוזיה, ארמניה, רוסיה, הונגריה, פרס והמדינות שביניהן. המונגולים היו אנשים נוודים, מוקפים בתרבויות חקלאיות ועירוניות מפותחות במאה ה -13. עם זאת, לאף אחת מתרבויות אלה לא הייתה ממשלה חזקה ומרכזית. באסיה, רוסיה והמזרח התיכון נידונו הממלכות או מדינות העיר.
המונגולים השתמשו בוואקום הכוח הזה, שהיה הזדמנות עבורם. במלחמות מדכאות הם קיראו את האזורים לקונפדרציה של מדינות עם אינטרסים פוליטיים וכלכליים. הם היו תלויים לחלוטין בסחר עם העמים המתיישבים העירוניים.
כנוודים, הם לא הבינו את עצמם להצטייד או לקדם את המלאכה, את הטכנולוגיה. הג'ינגיס חאן אמר כי הוא לא כיוון לא להכניע את התרבויות השכנות אלא להשמיד אותן. הוא לא הבין את היתרונות של אורח החיים העירוני. למעשה, ג'ינגיס חאן היה מודע היטב ליתרון הכלכלי שהציעו עמים אלה.
במהלך כמה עשורים למדו המונגולים תחת ילו צ'וצאי וסורגהטאני בקי (ראו "פילוסופיה ממלכתית" להלן) עד כמה חשוב לשמור על הסטטוס קוו. הנסיכים ניסו כעת לפעול לטובת האוכלוסייה הישיבה. הם לא תמיד הצליחו.
אם הותרו לעמים עירוניים להמשיך באורח חייהם, הם היו יכולים לייצר עודף של סחורות ומזון. זה צריך להיות משולם כמס לחאן. יורשו של ג'ינגיס חאן, אוגדאי חאן, הסכים בסביבות שנת 1234 להמיר את האגרה שלו למס. זה הציל חיים רבים ותרבויות שלמות.
לג'ינגיס חאן במקור לא הייתה שום כוונה להקים אימפריה. לפני כל כיבושיו קדמו דיונים על המצב הפוליטי ועל הרווחים הכלכליים.
אחת הדוגמאות לכך היא כיבוש עיר הבירה הצפונית הסינית בייג'ינג בשנת 1215. הוא לא ניצל את ההזדמנות לכבוש את כל צפון סין ופשוט חזר לביתו בערבה לאחר ניצחונו. המלחמה נגד האימפריה הכורשמית בשנת 1219-21 החלה בגלל סכסוכי סחר.


הזמן את ניתוח המקור שלי מ- EUR 179

תרבות

המונגולים התגוררו בערבה כמו רועים וכחוות בחצרות, שהם מסגרות עץ חצי-כדוריות המכוסות בלבד. נשים וילדים השתתפו גם הם בחיים הנוודים, דאגו לבעלי החיים ואספו זבל כדלק. התלאות הקשו על המונגולים והעניקו להם התמדה. הישרדותה של קבוצה הייתה תלויה בהתמודדותם עם סוסיהם הקטנים, כיצד לדאוג לכבשים, עזים, בקר, גמלים ויאקים. גם בימינו חיות אלו מאכילות את המונגולים בחלב ובבשרן. גבינה ויוגורט זמינים במאות גרסאות ואפילו "וודקה חלב מזוקק" לחגיגות. משתמשים בכל חלקי החיות, נתחי שומן גדולים נחשבים למעדן.

הבודהיזם, המיובא מטיבט, השפיע לאורך השנים על התרבות המונגולית המחברת אותה עם שמאניזם ילידי. הנוודים למדו להשתמש במזבחות ניידים ובמגילות אדוקות שמתאימות לתחבורה. במאה ה -16 הקשר בין טיבט ומונגוליה התחזק כל כך עד שחאן מונגולי העניק את התואר דלאי לאמה למנהיג טיבטי.מונגוליה

כיום יש למונגולים מדינה משלהם בצפון מרכז אסיה. המדינה, המכונה הרפובליקה העממית המונגולית על מישור גבוה והררי, היא כמעט פי שלושה מגודלה של צרפת ומאוכלסת רק ב -2.6 מיליון תושבים. מעבר לגבול הדרומי, מונגוליה הפנימית של סין ושאר מחוזות סין, חיים הרבה יותר מונגולים: 3.5 מיליון. אוכלוסיות אחרות השתמרו בקאשסטן, סיביר ובאזור קלמיק הרוסי, מדרגת קלמיק בחלקה התחתון של וולגה.

מונגוליה הייתה המדינה הקומוניסטית השנייה אחרי רוסיה. היא קיבלה מעמד של רפובליקה בשנת 1924. מהפכנים אנטי-דתיים הרגו אלפי נזירים, הגבילו את הנוודיזם ובנו קולקטיבים. מרבית המונגולים חיים כיום בערים וישובים.

בירור עמי מוצא נוספים באמצעות iGENEA

יהודים ויקינגים קלטים גרמאנים באסקים האבוריג'ינים ערבים ברבר סינים דאקיאנים אטרוסקנים איבריאנים עמים ילידים של אמריקה אינקה אינאיט עמים עתיקים של איטליה יפנים הכורדים ליגוריאנית מאיה המונגולים עמים האוקיינוס פרסי אנשים רומניים סקיתים סלאבים טיבטים פיניקים הודים קוריאנים בנטוס עמים טורקים סאמי איליארים ונדלים Balts מקדונים הלנים הונים תראקים עמים פינו-אוגריים Indo-Europeans

כך זה עובד: ניתוח שורשים וחקר יוּחסין לפי הדי-אן-איי

לצורך קבלת הדי-אן-איי מספיקה דגימת רוק. לקיחת הדגימה מבוצעת בהליך פשוט ונטול-כאב, שניתן לבצעו בבית. שלחו את הדגימות במעטפה שמצורפת לערכת לקיחת הדגימה.

הזמנת ערכה
הזמנת ערכה:

בטלפון, במייל או באתר

קבלת ערכה
קבלת ערכה:

קבלת הערכה תוך כשבוע מיום ההזמנה

לקיחת דגימות
לקיחת דגימות:

מהבית, בקלות וללא כאבים

שליחת דגימות
שליחת דגימות:

במעטפה המצורפת

תוצאה
תוצאה:

בכתב ובאופן מקוון לאחר כ 6 - 8 שבועות

הזמנת ניתוח שורשים ב-iGENEA

 • iGENEA Basic

  מוזמן ע"י 29% מהלקוחות לצורכי ניתוח שורשים.

  179 EUR
  הזמנה  
 • iGENEA Premium

  מוזמן ע"י 55% מהלקוחות לצורכי ניתוח שורשים.

  499 EUR
  הזמנה  
 • iGENEA Expert

  מוזמן ע"י 16% מהלקוחות לצורכי ניתוח שורשים.

  1299 EUR
  הזמנה