iGENEA
המוצא באחוזים על גבי מפת העולם

מקורם של כל אבות המשפחה נקבע לפי אזור ואחוז. מפת עולם מציגה את המקורות השונים שלך.

איתור קרובי משפחה

תקבל רשימה של קרובי משפחה גנטיים בתוצאות המקוונות שלך. באמצעות הדוא"ל תוכלו ליצור קשר עם קרובי משפחתך כדי לברר פרטים נוספים על המשפחה והרקע שלך.

תוצאות בכתב בצירוף תעודה ממוסגרת

בנוסף לתוצאה המקוונת תקבלו תעודת מקור אצילית במסגרת תמונה ומסמכים אחרים בתיקיה אלגנטית.

עם המוצא

תוכלו ללמוד על קבוצת ההפוגלים והטיולים (זמנים פרהיסטוריים), האנשים העתיקים (העת העתיקה) ואזור המוצא (ימי הביניים) של הקו האבהי (גברים) או הקו האימהי (נשים).

כל העמים העתיקים

רק בעזרת מבחן המומחים של iGENEA תוכלו ללמוד את קבוצות ההפלוגות וההגירה המדויקות (זמן פרהיסטורי), העמים הפרימיטיביים (העת העתיקה) ואזורי המוצא (גיל העמידה) של השושלת האבהית והאימהית.

כל הקרובים

רק בעזרת מבחן המומחים של iGENEA תוכלו למצוא את כל קרובי משפחתכם הגנטיים במאגר המידע שלנו.

קרובי משפחה נוספים

תקבל רשימה נוספת של קרובי משפחה אחרים של הקו האבהי (גברים) או הקו האימהי (נשים).

ייעוץ אישי

(Israel)052 666 72 26

info@igenea.com Live-Chat WhatsApp

עם המוצא סאמי - שושלת ומוצא גאוגרפי

מוצא

הסמים הם ככל הנראה התושבים העתיקים ביותר בסקנדינביה. אין להם מוצא גרמני והם חיים בצפון נורווגיה ושוודיה, אלא גם בצפון פינלנד ובצפון מערב רוסיה. הסמים היו בעבר נוודים ורועים, ציידים מזדמנים שהישרדותם הייתה תלויה רבות בעדרי האיילים שלהם. דתם הייתה שמאנית: הם קיבלו על עצמם כוחות על טבעיים בסלעים ובהרים. הסקנדינבים הפלים אותם והכינו אותם בבוז "סמרטוטים".
אפילו בתקופה הניאוליתית אנשים חיו כציידים, אספנים וכדייגים באזורים נרחבים בסקנדינביה. עדות לכך מועברת על ידי קמינים או ראשי חץ בני 10,000 שנה וגלילי סלע בני 6,000 שנה באלטה בצפון נורווגיה. אזור ההתיישבות נמתח מצפון לדרום הרחוק של סקנדינביה ואל הים הלבן ברוסיה.
מתקופת 1500 לפני הספירה לפני הספירה עד לספירה 300 ארכיאולוגים מצאו קרמיקה אסבסט, אשר כבר מתפרש כמאפיין של התרבות הסמית. הם גילו גם בורות מלכודות. איילים ואיילים נתפסו באמצעות מערכות בור מלכודות. ההיסטוריון היווני פרוקופיוס הזכיר עם בשנת 555 לספירה, אותה כינה סקריטפינוי. זה היה הזרעים.


הזמן את ניתוח המקור שלי מ- EUR 179

היסטוריה

הוויקינגים הופיעו בזירה בימי הביניים. באותה תקופה אוכלסו הסמים שני שלישים מסקנדינביה. מהסיפורים הסאיים עולה כי כנראה היה סכסוך ארוך טווח בין הסמים לוויקינגים. בהמשך סחרו הסמים עם הוויקינגים. הם החליפו עורות ופרוות של בעלי חיים במלח, מתכות יקרות לייצור תכשיטים ולהבי מתכת. מאוחר יותר, הסמים החלו לסחור עם מטיילים מצפון אירופה היבשתית, מה שהביא להתקדמות תרבותית בחברה הסמית. מאנשי תקופת האבן הם התפתחו לחברה עם מערכת כספית משלה, "Tjoervie".

הכנעת הזרעים על ידי העמים הגדולים הסמוכים החלה גם בימי הביניים. במאה ה -14 היו עימותים בין תושבי נורבגיה לנובגורוד בנוגע למיסוי הסם. בשנת 1326 נרשמה בחוזה ריבונות מיסוי. עם זאת, לעתים קרובות היה צורך לשלם את הזרעים לשתי התרומות. ביקארלה, סוחרי פרווה מבוטטנוויק, הקצה הצפוני ביותר של מפרץ בוטניה, דרשו גם הם מסים. הבירקרלה בתורם היה צריך לשלם מיסים למדינה השבדית. כאשר שולב נובגורוד ברוסיה בשנת 1478, המס הסמי עבר לנסיך הגדול של מוסקבה.

בתחילת המאה ה -16 היו שלוש קבוצות זרעים שונות:

- החקלאים הסאיים באזורים הדרומיים של נורבגיה, שהם בעיקר חקלאיים,

- זרעי האגמים, שחיו מהחקלאים הסמים מצפון ומזרח, היו מושבים וחיו מדייג ומציד ו

- הזרעים הנוודים בהרים ובפינמרקווידה. הם היו עם רועים טיפוסי. גידול איילים גדול עלה רק מאוחר יותר, כנראה בשנות הארבעים.

כך, בסוף ימי הביניים, הסמים לא החלו בעידן של הארה והארה, כמו גם אנשים באזורים רבים באירופה, אלא הכיבוש השיטתי של אזור היישוב הסמי על ידי המדינות השכנות.

למרות שלגרעינים יש לרוב אותם מנהגים כמו תושבים אחרים בקוטב הצפוני, הם שונים מהם גנטית. חלק מהחוקרים חושדים כי במקורם הגיעו מהאלפים, בעוד שאחרים מאמינים שהם הגיעו מסיביר. בכל מקרה, הם הגיעו לצפון אירופה לפני אלפי שנים, כאשר הם עקבו אחר עדרי האיילים צפונה אחרי שהקרח הקוטב נסוג. האנשים מדברים שפה הקשורה לפינו-אוגרית אך אינם מבינים את הפינים. באופן קפדני, סמי מורכב משלושה ניבים עיקריים שכנראה התפתחו במהלך בידוד הקבוצות השונות באזורים הקשים לגישה של צפון סקנדינביה.

בירור עמי מוצא נוספים באמצעות iGENEA

יהודים ויקינגים קלטים גרמאנים באסקים האבוריג'ינים ערבים ברבר סינים דאקיאנים אטרוסקנים איבריאנים עמים ילידים של אמריקה אינקה אינאיט עמים עתיקים של איטליה יפנים הכורדים ליגוריאנית מאיה המונגולים עמים האוקיינוס פרסי אנשים רומניים סקיתים סלאבים טיבטים פיניקים הודים קוריאנים בנטוס עמים טורקים סאמי איליארים ונדלים Balts מקדונים הלנים הונים תראקים עמים פינו-אוגריים Indo-Europeans

כך זה עובד: ניתוח שורשים וחקר יוּחסין לפי הדי-אן-איי

לצורך קבלת הדי-אן-איי מספיקה דגימת רוק. לקיחת הדגימה מבוצעת בהליך פשוט ונטול-כאב, שניתן לבצעו בבית. שלחו את הדגימות במעטפה שמצורפת לערכת לקיחת הדגימה.

הזמנת ערכה
הזמנת ערכה:

בטלפון, במייל או באתר

קבלת ערכה
קבלת ערכה:

קבלת הערכה תוך כשבוע מיום ההזמנה

לקיחת דגימות
לקיחת דגימות:

מהבית, בקלות וללא כאבים

שליחת דגימות
שליחת דגימות:

במעטפה המצורפת

תוצאה
תוצאה:

בכתב ובאופן מקוון לאחר כ 6 - 8 שבועות

הזמנת ניתוח שורשים ב-iGENEA

 • iGENEA Basic

  מוזמן ע"י 29% מהלקוחות לצורכי ניתוח שורשים.

  179 EUR
  הזמנה  
 • iGENEA Premium

  מוזמן ע"י 55% מהלקוחות לצורכי ניתוח שורשים.

  499 EUR
  הזמנה  
 • iGENEA Expert

  מוזמן ע"י 16% מהלקוחות לצורכי ניתוח שורשים.

  1299 EUR
  הזמנה