iGENEA
המוצא באחוזים על גבי מפת העולם

מקורם של כל אבות המשפחה נקבע לפי אזור ואחוז. מפת עולם מציגה את המקורות השונים שלך.

איתור קרובי משפחה

תקבל רשימה של קרובי משפחה גנטיים בתוצאות המקוונות שלך. באמצעות הדוא"ל תוכלו ליצור קשר עם קרובי משפחתך כדי לברר פרטים נוספים על המשפחה והרקע שלך.

תוצאות בכתב בצירוף תעודה ממוסגרת

בנוסף לתוצאה המקוונת תקבלו תעודת מקור אצילית במסגרת תמונה ומסמכים אחרים בתיקיה אלגנטית.

עם המוצא

תוכלו ללמוד על קבוצת ההפוגלים והטיולים (זמנים פרהיסטוריים), האנשים העתיקים (העת העתיקה) ואזור המוצא (ימי הביניים) של הקו האבהי (גברים) או הקו האימהי (נשים).

כל העמים העתיקים

רק בעזרת מבחן המומחים של iGENEA תוכלו ללמוד את קבוצות ההפלוגות וההגירה המדויקות (זמן פרהיסטורי), העמים הפרימיטיביים (העת העתיקה) ואזורי המוצא (גיל העמידה) של השושלת האבהית והאימהית.

כל הקרובים

רק בעזרת מבחן המומחים של iGENEA תוכלו למצוא את כל קרובי משפחתכם הגנטיים במאגר המידע שלנו.

קרובי משפחה נוספים

תקבל רשימה נוספת של קרובי משפחה אחרים של הקו האבהי (גברים) או הקו האימהי (נשים).

ייעוץ אישי

(Israel)052 666 72 26

info@igenea.com Live-Chat WhatsApp

עם המוצא תראקים - שושלת ומוצא גאוגרפי

שם

"תראקר" (Thraker) הוא מונח קולקטיבי המבוסס על הומוגניות לשונית ותרבותית עבור אוכלוסיית חצי האי בלקן מצפון החוף האגאי לדנובה (לעיתים קרובות האזור נכלל גם על ידי הכותבים הקדומים עד צפון הקרפטים) ועל ידי החוף המערבי של הים השחור עד לוודר.
ליבת ההתנחלות התראקית הייתה בולגריה של ימינו.
לא ברור אם התראקים מהתקופה הארכאית ירדו מאוכלוסיית תקופת הברונזה באזור זה.
תנאי העם ומדינת התראקים משתנים בהיקפם ולא תמיד ניתן להגדירם באופן ברור, הן מבחינה אתנית והן טריטוריאלית.
בימי קדם היה מובן שתראקיה פירושה את האזור שמצפון ליוון לסקיתים, ממזרח מקדוניה ואזור אפירוס עד הים השחור ומאוכלס על ידי העם התראקי, אך לא צפון של דאצ'יה והגטן כלול.


הזמן את ניתוח המקור שלי מ- EUR 179

הקבוצה האתנית הטרקית

הקבוצה האתנית התראקית - שחולקה למספר קבוצות שבטיות מקומיות (אסטן, ביסאלטן, בסר, תיקן, ביסטונן, אודיסן וכו ') - הייתה כבר מחולקת במחצית השנייה של האלף השני לפני הספירה. Chr. מ"האנשים הטוטאליים "ההודו-אירופיים שבהם שפתם מייצגת את ענף השפה שלה. הפרופיל התרבותי-לשוני של הדאקיאנים הקשורים זה לזה הוא התפתחות אחרונה. בתוך מעגל העמים, התרבויות והשפות ההודו-אירופיות, המתחם התראקי-דאציאני קרוב ביותר לזה של המדינות הבלטיות.שפה

תראקית היא שפה הודו-אירופאית, הקשורה לאיליריאנית ו (פחות) לפרגית. ראוי לציין כי ישנם קווי דמיון רבים עם שורשי השפות הבלטיות. ישנם גם יסודות איראניים מצפון לחיימוס (הרי הבלקן), בעיקר אסיה הקטנה בדרום-מזרח.

ניתן לייחס את נוכחותם ההיסטורית של התראקים באזור ליבם של יישובם ביותר מאלף שמות מקום, שדות ומים.השפעה יוונית

מאז אמצע המאה ה- 8 לפני הספירה היוונים ייסדו מושבות באזור היישוב התראקי. יסודות עירוניים אלה, שכללו גם את ביזנטיון, התפתחו בהמשך למרכזי שידור של תרבות יוונית עם השפעה מרחיקת לכת על הרגלים ומסורות האוכלוסייה ברחבי תרקיה. דרך קשריהם עם היוונים למדו התראקים על טביעה, תרבות הכתיבה ועולמם של האלים היוונים.

מסורת הכתיבה היוונית הקרינה את התרבות התראקית, ויוונית שימשה כשפת חינוך לאליטה התראקית; השימוש בתרקית כשפה כתובה לא עודד במיוחד. רק כמה כתובות תראקיות בכתב יווני שרדו.

בתקופה ההלניסטית והרומית, השפה התראקית הוחלפה יותר ויותר ביוונית ובמידה פחותה בלטינית. עם זאת, נראה שהוא נשמר באזורים הרריים עד לתקופה הביזנטית המוקדמת.מדינות תראקיות

הכיבוש הפרסי בסביבות שנת 513 לפני הספירה היווה נקודת מפנה משמעותית בהתפתחותה של דרום תרסיה. לאחר נסיגתם בשנת 479 לפני הספירה הפרסים השאירו ואקום כוח פוליטי, אותו מילאו שליטים תראקיים, שהקימו את מדינתם שלהם וטבעו מטבעות משלהם. האימפריה התראקית הגדולה ביותר הוקמה על ידי האודריסי, שהכניע חלקים גדולים מאזור התראקיה מדרום-מזרח תראקיה. לשליטיהם היו יחסים טובים עם אתונה מחד, ועם האימפריה הבוספורנית מאידך.

תצורות מדינה אלה שינו את העולם השבטי של תראקיה, אשר למרות שפע של שמות, מעט ידוע בסופו של דבר.

האימפריה התראקית התפרקה כאשר תראקיה בשנת 341 לפני הספירה. לפני הספירה הפכה למחוז מקדוני. תראקיה עמדה גם במאה ה -3 לפני הספירה. לפני הספירה לתקופה קצרה תחת שלטונם של הקלטים.רומניזציה וגרייזציה

מאמצע המאה השנייה לפני הספירה לפני הספירה נאלצו שושרי תראקיה לקחת צד בעד רומא או נגדה.

בשנת 15 לפני הספירה התראקים התלויים פוליטית ברומאים כווסלים. משנת 46 לספירה הייתה פרובינציה רומאית עם שם המדינה תרסיה, ומאז שלטונו של הקיסר דיוקלטיאן (284-305), נרקחת בעלת אותו שם.

האריסטוקרטים התראקיים מצאו את מקומם במעמד הגבוה החדש במחוז; חלקם מילאו תפקידים גבוהים במנגנון המדינה הרומי וגם בערים שהוקמו לאחרונה.

העיור האינטנסיבי, הזרימה החזקה של מתיישבים חדשים ותיקים רומיים, המעורבות הגוברת בחיים הכלכליים והפוליטיים של האימפריה הרומית והכוחות הרבים שגדלו בקרב האוכלוסייה התראקית מציבים יותר ויותר אלמנטים אתניים ותרבותיים. יוונית הפכה לשפה העיקרית בדרום ומזרח המדינה ואילו הלטינית התבססה על לימי הדנובה ובמערב.

אוכלוסיית הערים התראקיות כללה לרוב תערובת של תראקים / דאצ'ים, יוונים, רומאים ובעלי מלאכה זעירים באסיה, בצפון-מזרחית גם סקיתיים.

החל מהמחצית הראשונה של המאה השלישית לספירה היו פלישות קשות לשבטים נודדים מהצפון. רק בשנת 269 לספירה הצליח הקיסר קלאודיוס גותיקוס להביס את הכוחות המשולבים של הגותים, הגפידים, הבסטארן ושבטים אחרים בניסוס. עם זאת, לא ניתן היה לקיים את מחוז דאצ'יה (271 לספירה). גותים רבים התיישבו כמושבות באזורים המאוכלסים בכבדות של המדינה.

לאחר שהתגברו על המשבר העמוק של האימפריה הרומית במאה השלישית לספירה, מחוזות הדנובה הפכו חשובים יותר ויותר בפוליטיקה הקיסרית, במיוחד מכיוון שחלק מהקיסרים (למשל דיוקלטיאן, קונסטנטין, ג'וביאן) הגיעו גם הם מאזורים אלה. ממדינה פריפריאלית הפכה תראקיה לעיר הבירה החדשה, קונסטנטינופול.

חשיבותה של תראקיה נבעה בעיקר ממיקומה הגיאוגרפי בצומת צירי התנועה הגדולים. תראקיה הייתה (במיוחד לאחר אובדן סיציליה ומצרים) ספק מזון ובמקביל אזור היעד העיקרי של כל הכובשים הפוטנציאליים מאירופה היבשתית: גותים (378), הונים, אווארים (626) ובולגרים (מאז סוף המאה ה -7), אך גם הצלבנים ו העות'מאנים.

ממערב לקונסטנטינופול הוקמה מחוז תראקיה בסביבות 687 כדי להגן על הבולגרים.הדאקים

הדאקים היו עם הודי-אירופי וקשורים קשר הדוק לתראקים. הם ייצגו את אוכלוסיית הרוב בטרנסילבניה (טרנסילבניה). זהות אתנית נפרדת נוצרה סביב אמצע האלף הראשון לפני הספירה. Chr. אתנוגנזה מתגלה כתהליך של מיקור חוץ של זהות דאקית צעירה יותר על בסיס "עם שלם" מטראקי. הדאקים לא היו עם מאוחד עד לימי הרומאים. במקום זאת, קבוצות שבטיות דאקיות אינדיבידואליות יצרו בריתות שנמשכו זמן קצר או שהיו קבועות יותר.

הדאקים היו המתנגדים החזקים ביותר של הרומאים בבלקן. רק הקיסר טראג'אן הצליח להכניע את הדאקים בשתי מלחמות (101-102 ו- 105-106 לספירה). ניצחונם של הרומאים נחגג בתצלומי העיתונות בטור טרויאן ברומא. הרומאים ייסדו מושבות רבות במחוז דאצ'יה שזכה לאחרונה. הדאקים הוטמעו במהירות בקרב האוכלוסייה הרומנית בבלקן. דאצ'יין היה שייך לאימפריה הרומית עד שנת 271 לספירה.

הזכרון של מורשתם התרבותית של הדאקים עודנו ממשיך בימינו עם הרומנים. בזהותם, המודעות למוצאם הדאקי של בני עמם קשורה קשר הדוק לגאוות השייכות לציוויליזציה הרומית.

לכן תומכי תיאוריית ההמשכיות הדאקו-רומנסקית מניחים כי ברומנית המודרנית לפחות 160 ירושות לקסיקליות מורכבות מתראקיה דאצ'ית, שפתם של הדאקים הנתונים בידי הרומאים. המילים המתאימות, למשל ב. בלורא (דרקון) או ברנזה (גבינה) נחשבים למצע הדאקי של אוצר המילים הרומני. בערך 90 ממונחים אלה ניתן למצוא גם בשפה האלבנית.התראקים האחרונים

בסוף התקופה הרומית נעלמו עקבות התראקים כישות פוליטית. ההערכה היא כי הם נקלטו על ידי האוכלוסייה הבולגרית והרומנית.

לאחר 612 לכל המאוחר התיישבו קבוצות אוכלוסייה דרום-סלאביות בפרובינציות מוסיה ותראקיה המזרחיות הרומיות כחלק מתפיסת האדמה של הסלאבים בבלקן. עד כמה התגוררה אוכלוסיה תראקית ברומנית ברובה לצד הסלאבים שעלו אחריהם בשטחי הח'אנים הבולגריים שנויה במחלוקת.

ההיסטוריוגרפיה הלאומית הבולגרית רואה בתראקים את היסוד השלישי ששולב באתנו הבולגרי החדש. בנוף ההררי של הרי רודופי, שרידי האוכלוסייה התראקית היו שומרים על תרבותם ושפתם עד המאה ה -6 לספירה לפני שהם נטמעים בסלאבים. המבקרים רואים את התיאור הזה בעיקר מתוך האינטרס לבסס רציפות אתנית עם האוכלוסייה העתיקה באזור. עם זאת, מרבית המלומדים מאמינים כי התראקים כבר הרומנו או התייצבו כבר בזמן בואם הסלאבי.ארכיאולוגיה, כלכלה וענייני חברה

תרבויות שונות מתקופת הברונזה (המחצית הראשונה של האלף השני לפני הספירה), שהוגדרו על ידי קרמיקה ספירלית ומתפתלת ונקראות על שם יישובים, נקראות במחקר "תראקי", אף על פי שתפיסה זו אינה יכולה להיות מבוססת על מקורות קדומים.

התראקים התפרסמו בצורפות. האסתטיקה היוונית ניכרת בבירור בסגנונות של עבודות הזהב התראקיות, ניתן לראות העדפות יווניות באוצר המוטיב.

הבסיס הכלכלי של התראקים היה חקלאות, כולל גידול סוסים. סחר העבדים והכרייה היו חשובים גם הם: ברזל, נחושת, עופרת, כסף, זהב ומלח.

בגלל הכישוף הקרב וחוסר הפחד שלהם, התראקים היו מבוקשים והוערכים כגלדיאטורים (סוג זה של גלדיאטור נקרא תראקס). מספרים גם על ספרטקוס שהוא תראקי.בירור עמי מוצא נוספים באמצעות iGENEA

יהודים ויקינגים קלטים גרמאנים באסקים האבוריג'ינים ערבים ברבר סינים דאקיאנים אטרוסקנים איבריאנים עמים ילידים של אמריקה אינקה אינאיט עמים עתיקים של איטליה יפנים הכורדים ליגוריאנית מאיה המונגולים עמים האוקיינוס פרסי אנשים רומניים סקיתים סלאבים טיבטים פיניקים הודים קוריאנים בנטוס עמים טורקים סאמי איליארים ונדלים Balts מקדונים הלנים הונים תראקים עמים פינו-אוגריים Indo-Europeans

כך זה עובד: ניתוח שורשים וחקר יוּחסין לפי הדי-אן-איי

לצורך קבלת הדי-אן-איי מספיקה דגימת רוק. לקיחת הדגימה מבוצעת בהליך פשוט ונטול-כאב, שניתן לבצעו בבית. שלחו את הדגימות במעטפה שמצורפת לערכת לקיחת הדגימה.

הזמנת ערכה
הזמנת ערכה:

בטלפון, במייל או באתר

קבלת ערכה
קבלת ערכה:

קבלת הערכה תוך כשבוע מיום ההזמנה

לקיחת דגימות
לקיחת דגימות:

מהבית, בקלות וללא כאבים

שליחת דגימות
שליחת דגימות:

במעטפה המצורפת

תוצאה
תוצאה:

בכתב ובאופן מקוון לאחר כ 6 - 8 שבועות

הזמנת ניתוח שורשים ב-iGENEA

 • iGENEA Basic

  מוזמן ע"י 29% מהלקוחות לצורכי ניתוח שורשים.

  179 EUR
  הזמנה  
 • iGENEA Premium

  מוזמן ע"י 55% מהלקוחות לצורכי ניתוח שורשים.

  499 EUR
  הזמנה  
 • iGENEA Expert

  מוזמן ע"י 16% מהלקוחות לצורכי ניתוח שורשים.

  1299 EUR
  הזמנה