iGENEA
המוצא באחוזים על גבי מפת העולם

מקורם של כל אבות המשפחה נקבע לפי אזור ואחוז. מפת עולם מציגה את המקורות השונים שלך.

איתור קרובי משפחה

תקבל רשימה של קרובי משפחה גנטיים בתוצאות המקוונות שלך. באמצעות הדוא"ל תוכלו ליצור קשר עם קרובי משפחתך כדי לברר פרטים נוספים על המשפחה והרקע שלך.

תוצאות בכתב בצירוף תעודה ממוסגרת

בנוסף לתוצאה המקוונת תקבלו תעודת מקור אצילית במסגרת תמונה ומסמכים אחרים בתיקיה אלגנטית.

עם המוצא

תוכלו ללמוד על קבוצת ההפוגלים והטיולים (זמנים פרהיסטוריים), האנשים העתיקים (העת העתיקה) ואזור המוצא (ימי הביניים) של הקו האבהי (גברים) או הקו האימהי (נשים).

כל העמים העתיקים

רק בעזרת מבחן המומחים של iGENEA תוכלו ללמוד את קבוצות ההפלוגות וההגירה המדויקות (זמן פרהיסטורי), העמים הפרימיטיביים (העת העתיקה) ואזורי המוצא (גיל העמידה) של השושלת האבהית והאימהית.

כל הקרובים

רק בעזרת מבחן המומחים של iGENEA תוכלו למצוא את כל קרובי משפחתכם הגנטיים במאגר המידע שלנו.

קרובי משפחה נוספים

תקבל רשימה נוספת של קרובי משפחה אחרים של הקו האבהי (גברים) או הקו האימהי (נשים).

ייעוץ אישי

(Israel)052 666 72 26

info@igenea.com Live-Chat WhatsApp

עם המוצא Balts - שושלת ומוצא גאוגרפי

השפות הבלטיות

השפות הבלטיות מחולקות בדרך כלל לשתי קבוצות:
- השפות המזרח בלטיות: אלה כוללות ליטאית, לטבית, נהרונגסקורית, לטגלית, סלונית, שימית וסמיגלית.
- השפות המערב-בלטיות: אלה כוללות פרוסית עתיקה, יטווינגית (יתוויגית, יתוויגית, יוטווינגית, סודאווית, סודובית), גלינדית וקורית עתיקה.
הפרוסים הם האיחוד השבטי היחיד שמובנה מבחינה היסטורית של מדינות בלטיות המערב. שאר העמים הבלטיים הם אלה של הקבוצה המזרח-בלטית.
למעט הליטאית, בהתפתחות השמרנית שלה, ולטבית, שהתקדמה בהתפתחותה, כל השפות הללו נכחדו במאות ה -16 וה -17.
השפות המדוברות בצפון המדינות הבלטיות, אסטונית וליבונית, אינן שייכות לקבוצה זו, אך הן ענפים של השפות הפינו-אוגריות, כלומר הם קרובי משפחה של פינית והונגרית.


הזמן את ניתוח המקור שלי מ- EUR 179

היווצרות

ההפרדה של מתחם תרבות בלטי מהרצף של אוכלוסיות הודו-גרמניות החלה כבר באלף השני לפני הספירה. מאז התיישבו הבלטות באזור שנקרא על שמם, המדינות הבלטיות, באזור שהשתרע הרבה מעבר ליבשתם של העמים הבלטיים המודרניים. עד ימי הביניים איכלסו הבלטות חלקים גדולים ממזרח פרוסיה, צפון מערב רוסיה וצפון בלארוס.

עד המאה החמישית התפתחה ההתפתחות התרבותית של הבלט, ואז התפצל המתחם המזרחי הבלטי. במהלך המאה ה- 7 התפתחו תרבויות אזוריות.

מבין העמים הבלטיים חיים רק ליטאים ולטבים.פרהיסטוריה של הבלטס

תרבות הממלנד כללה גם את הקורוניאנים השייכים לשבטים הבלטיים ההודו-גרמניים, שהתיישבו לאורך החוף הבלטי משנת 2500 לפני הספירה ואילך.

הממלנד הושב במאה ה -4 לפני הספירה. ממצאים ארכיאולוגיים מוכיחים קשרים עם תרבויות לשעבר באזור דנג'פר של ימינו בבלארוס.

בערך מהמאה השנייה למאה החמישית א 'ד' מדבר על "תור הזהב של הבלטות", מכיוון שבתקופה זו מוכח יישוב בלתי מפריע לאורך זמן על ידי כ -1000 בתי קברות, מכיוון שטקסי הקבורה נותרו ללא שינוי בתקופה זו. לא היו גם שום סימנים של הגירה, תזוזות אוכלוסין או פלישות מצד שבטים זרים.

בתקופת הברזל התיכונה, התקופה שבין המאות החמישית לתשעה, תנאי החיים של השבטים הבלטיים השתנו, מכיוון שמזרח ומדרום הם הוכנסו ללחץ על ידי התפשטות הסלאבים, ומהים הבלטי, השבדים ו ויקינגים נדחפו למדינה. בתקופה זו מילאו שבטי פרוסיה וקורוניה את תפקיד ההגנה המוביל בקרב השבטים הבלטיים.

החל מהמאה החמישית ואילך מתועדים הרי הטירה. טירות גבעות אלה נבנו רצוי על גדות תלולות או במים על שפת הים והיו מבוצרות בסוללות עשויות גזעי עצים וחימר מהודק. פנים טירה כזו היה בין חצי דונם לדונם שלם.קורוניאנים

הקורוניאנים קשורים באופן הדוק ביותר לשבטים שהיו מעורבים באתנוגנזה של הלטבים. אלה כללו, בין היתר, את הלטגלים, את הסמיגליים ואת סלר.

מסמכים מימי הביניים מראים כי הקורוניאנים היו שבט בלטי עצמאי. אזור ההתיישבות ההיסטורי של הקורונינים השתרע מערבית למפרץ ריגה וגם דרומה יותר. זה היה אזור המעבר בין השבטים הבלטיים של לטביה וליטא. מאז המאה ה -14 כורן היו ידועים גם כתושבי כפרי דייגים בחופי פרוסיה המזרחית. חצי האי קורלנד והירוק הקורוני נקראים על שמם. המסורת של בית הסירות בקורוניאנים ("קורקנהן") עדיין מתוארכת לתקופת הוויקינגים.

מאז ימי הביניים המוקדמים היו הקורונינים מעורבים בסחר בים הבלטי.

במהלך המאה ה- 16 אוכלוסיית קורוניה בליטא נטמעה לחלוטין. על המרק הקורוני במזרח פרוסיה, לעומת זאת, הקורוניאנים נשמרו עד המאה העשרים: זמן קצר לפני גירוש האוכלוסייה הגרמנית בשנת 1945, כורדית עדיין דיברה באופן ספורדי בכפרי הדייגים. כיום, לא ידועים דוברים חיים של קורוניה.

אין הסכמה על הקצאת הקורוניה לקבוצה המערבית או מזרח בלטי. דוקטרינה אחת רואה בה שפה מערב בלטי, אשר תחת השפעת שפות מזרח בלטי השתנתה לסוג מזרח בלטי. לירוק קורוניה, דה-פקטו, ניב לטבי ולא להתבלבל עם קורוניה, גוזל כרגע (נכון לעכשיו פחות מעשרה דוברי שפת אם).פרוסים

אבות אבותיהם של המערב הבלטי המערבי היו ככל הנראה האסטייה, שהוזכרו לראשונה בגרמניה des Tacitus (בערך 100 לספירה). ההיסטוריון הגותי ירדנס תיאר את האנשים האלה בחוף הבלטי כחקלאים שלווים שחיו מדייג ומסחר בענבים והיו חמושים במועדונים.

למרות הדמיון של השם לזה של האסטונים, עם פינו-אוגרי, התיאור של טאקיטוס על מגוריהם והרגליהם של האסטים אינו מתאים לפינים הבלטיים.

בשל התנגדותם המתמשכת של הפרוזי, כיבוש פרוסיה המזרחית על ידי המסדר הטאוטוני לא הצליח עד 1283, אז שולב שטח ההתיישבות של הפרוזי בשטחם. בראשית המאה ה- 14 הושלמה למעשה כריסטינציה של המערב הבלטי.

בעשורים והמאות שלאחר מכן, המדינה הדתית שהוקמה על ידי מסדר האבירים הטבטוני קידמה את שטף האבירים הגרמנים, אך גם של איכרים ואזרחים מכל העולם, לפיו עקירה יותר ויותר של השפה הפרוסית הישנה. בסוף המאה ה -17 לכל המאוחר, הפרוזו הצטבר במלואו לתרבות הגרמנית שמסביב, ושפתם ננטשה לטובת גרמנית לאורך דורות. המדברים האחרונים בשפת הפרוזי מדווחים בסביבות 1700.

מאזובאים נוצרים עלו לאזורי הארץ הגובלים בדוכסות מזוביה, בחלקם לפני, אך בעיקר בתקופת הרפורמציה. אחריהם, מהמאה ה -18 ואילך, נקראה דרום פרוסיה באופן לא רשמי מסוריה. מסוף המאה ה -15, ליטאים עלו לאזור המאוכלס בדלילות באזור שלאו, נדרואר וסודאואר.

שפת הפרוז'י, פרוזי או פרוסית ישנה, נקראת רק בחלקה מתוך אוספי טקסט ומילוני מונחים של המאה ה -16. פרוסיה העתיקה המערבית-בלטית נחשבת לארכאית במיוחד. פרט לזיקה עם השפות המזרח-בלטיות הוא הציג תכונות מיוחדות רבות שאינן קיימות בלטבית וליטאית.

מקור השם פרוסיה מהפרוסים.ליטא

אתנוגנזה של ליטאים כקבוצה אתנית עם פרופיל תרבותי ושפה משלה החלה במאה ה -7 לספירה. בשנת 1251 הוטל הנסיך מינדאוגאס. במאה ה -13, באמצעות מיזוג של שבטים ליטאים מקומיים שונים, הוקמה מערכת ממלכתית, אשר צברה בהתמדה כוח והשפעה. הקמת מדינה זו, שהוזכרה לראשונה בשנת 1219, הונעה על ידי ההתנגדות כנגד המאמצים המרחיבים של מסדר האבירים הטבטוניים.

מאז 1386 התקיים איחוד אישי של הדוכסות הגדולה של ליטא עם ממלכת פולין, אשר אושרה מחדש בשנת 1569. השפה הרשמית ושפת המסמכים הייתה תחילה לטינית, לימים בלארוסית. לאחר ההמרה לפולנית, בולטת השפעתה על התרבות והשפה הליטאית במאות ה -17 וה -18. בשנת 1795 סופחה ליטא על ידי רוסיה הצארית. משנת 1918 עד 1940, ושוב מאז 1991, ליטא שוב היא ריבונית.לטבים

התרבות האזורית הלטבית התפתחה במהלך המאה ה 7. בין בערך 1000 ל- 1550 התאספו כמה שבטים מקומיים בתרבות הלטבית. כמעט כולם נטמעו בלטבית. מאז המאה ה -16 נכתבה השפה הלטבית.

מאז ימי הביניים השפיע הבורגנות הגרמנית בערים על התרבות הלטבית. אחרי הסוחרים והמיסיונרים הגרמנים הגיעו מסדר אבירי החרב, שכבש את אזור ההתיישבות הלטבית, שעד אז נשלטה על ידי נסיכויות מקומיות, בראשית המאה ה -13. ריגה הוקמה בשנת 1201. בהמשך, אבירי החרב חברו עם האבירים הטבטוניים ליצירת המסדר הליוווני. בשנת 1290 שעבדו הסמיגליה.

לטביה הייתה בשליטת המסדר ליוווני עד 1561, לאחר מכן נשלטה דוכסות קורלנד על ידי פולין עד שהייתה תחת השפעה רוסית בשנת 1737.

בשנת 1721 נפל חלקה הגדול של לטביה לרוסיה. עד 1918 אזור ההתיישבות הלטבית נשאר טריטוריאלית תחת האימפריה הצארית. משנת 1918 עד 1940 ושוב מאז 1991 לטביה שוב ריבונית.

בירור עמי מוצא נוספים באמצעות iGENEA

יהודים ויקינגים קלטים גרמאנים באסקים האבוריג'ינים ערבים ברבר סינים דאקיאנים אטרוסקנים איבריאנים עמים ילידים של אמריקה אינקה אינאיט עמים עתיקים של איטליה יפנים הכורדים ליגוריאנית מאיה המונגולים עמים האוקיינוס פרסי אנשים רומניים סקיתים סלאבים טיבטים פיניקים הודים קוריאנים בנטוס עמים טורקים סאמי איליארים ונדלים Balts מקדונים הלנים הונים תראקים עמים פינו-אוגריים Indo-Europeans

כך זה עובד: ניתוח שורשים וחקר יוּחסין לפי הדי-אן-איי

לצורך קבלת הדי-אן-איי מספיקה דגימת רוק. לקיחת הדגימה מבוצעת בהליך פשוט ונטול-כאב, שניתן לבצעו בבית. שלחו את הדגימות במעטפה שמצורפת לערכת לקיחת הדגימה.

הזמנת ערכה
הזמנת ערכה:

בטלפון, במייל או באתר

קבלת ערכה
קבלת ערכה:

קבלת הערכה תוך כשבוע מיום ההזמנה

לקיחת דגימות
לקיחת דגימות:

מהבית, בקלות וללא כאבים

שליחת דגימות
שליחת דגימות:

במעטפה המצורפת

תוצאה
תוצאה:

בכתב ובאופן מקוון לאחר כ 6 - 8 שבועות

הזמנת ניתוח שורשים ב-iGENEA

 • iGENEA Basic

  מוזמן ע"י 29% מהלקוחות לצורכי ניתוח שורשים.

  179 EUR
  הזמנה  
 • iGENEA Premium

  מוזמן ע"י 55% מהלקוחות לצורכי ניתוח שורשים.

  499 EUR
  הזמנה  
 • iGENEA Expert

  מוזמן ע"י 16% מהלקוחות לצורכי ניתוח שורשים.

  1299 EUR
  הזמנה