iGENEA
המוצא באחוזים על גבי מפת העולם

מקורם של כל אבות המשפחה נקבע לפי אזור ואחוז. מפת עולם מציגה את המקורות השונים שלך.

איתור קרובי משפחה

תקבל רשימה של קרובי משפחה גנטיים בתוצאות המקוונות שלך. באמצעות הדוא"ל תוכלו ליצור קשר עם קרובי משפחתך כדי לברר פרטים נוספים על המשפחה והרקע שלך.

תוצאות בכתב בצירוף תעודה ממוסגרת

בנוסף לתוצאה המקוונת תקבלו תעודת מקור אצילית במסגרת תמונה ומסמכים אחרים בתיקיה אלגנטית.

עם המוצא

תוכלו ללמוד על קבוצת ההפוגלים והטיולים (זמנים פרהיסטוריים), האנשים העתיקים (העת העתיקה) ואזור המוצא (ימי הביניים) של הקו האבהי (גברים) או הקו האימהי (נשים).

כל העמים העתיקים

רק בעזרת מבחן המומחים של iGENEA תוכלו ללמוד את קבוצות ההפלוגות וההגירה המדויקות (זמן פרהיסטורי), העמים הפרימיטיביים (העת העתיקה) ואזורי המוצא (גיל העמידה) של השושלת האבהית והאימהית.

כל הקרובים

רק בעזרת מבחן המומחים של iGENEA תוכלו למצוא את כל קרובי משפחתכם הגנטיים במאגר המידע שלנו.

קרובי משפחה נוספים

תקבל רשימה נוספת של קרובי משפחה אחרים של הקו האבהי (גברים) או הקו האימהי (נשים).

ייעוץ אישי

(Israel)052 666 72 26

info@igenea.com Live-Chat WhatsApp

עם המוצא איבריאנים - שושלת ומוצא גאוגרפי

שם

ניתן לאמת את השם "איבריה" רק במלחמת הפוניה השנייה (218-2017 לפני הספירה), אך הוא ישן יותר מהיספניה. השם כנראה חוזר לשמו הקדום של האברו (איבר היווני). "איבריה" פירושו במקור רק לאזור המאוכלס על ידי האיבריאנים, מאז המאה השנייה לפני הספירה. כל חצי האי הפירנאים.


הזמן את ניתוח המקור שלי מ- EUR 179

המוצא

חצי האי האיברי מאוכלס מאז התקופה הפליאוליתית וחווה עלייה פעם אחר פעם. לכן האתנולוגיה שלה מציגה אינספור בעיות. צריך להבדיל בין אוכלוסיית האדמה לבין עמי המהגרים שהגיעו לארץ באופן זמני ככובשים, קולוניסטים או סוחרים, שנמשכים על ידי אוצרות המתכת העשירים שלהם.

האיברים המקומיים התיישבו בעיקר לאורך החוף המזרחי והדרומי. נכון להיום הם מהווים את החלק העיקרי של האוכלוסייה.

האוכלוסייה הילידית חולקה לשבטים, שהיו ככל הנראה חשובים אתנוולוגיים, פחות פוליטיים ונעלמו בהדרגה במהלך השלטון הרומי. הם כללו חמולות. היחידה הפוליטית המרכזית, לעומת זאת, הייתה העיר או הטירה, ופיצול זה מסביר במידה רבה את ההיסטוריה של המדינה.ארכיאולוגיה איברי

בחצי האי הפירנאים באלף הראשון לפנה"ס Chr. (תקופת הברונזה המאוחרת ותקופת הברזל) מכירים במספר תרבויות, המבדלות זו מזו בשפה שלהן.

ניתן לעקוב אחר המסורות התרבותיות בעלות מאפיינים איבריים ספציפיים רק לשנים 600/580 לפני הספירה. זהה לפני הספירה, כלומר, מאז ראשית תקופת הברזל תחת השפעת הפיניקית המערבית, בהמשך השפעה יוונית.

התרבות האיברית התפתחה על בסיס תרבויות מקומיות מתקופת הברונזה במאות ה- 8 וה -7 לפנה"ס. לפני הספירה נוצרה. המנהג המיוחד של שריפת גופות כמו גם סגנונות מסוימים של קרמיקה איבריה מציעים השפעה על תרבות שדות הכדים בדרום צרפת. השפעה זו מבוססת על העברת רעיונות בקשר עם קשרי סחר או על עליית קבוצות קטנות יותר של נותני חסות של תרבות שדה הכדים, אשר יתכן כי ביססו עצמם כאליטה חברתית במקומות מסוימים. התפתחות יישובים איבריים ואדריכלות המבנים החילוניים מבוססים על פיתוחים מקומיים.

נושא התרבות האיברית היה מגוון שבטים שמעולם לא ראו עצמם כקהילה פוליטית. היסוד המקשר היה הסחר בין חופי האוקיאנוס האטלנטי לים התיכון של חצי האי הספרדי, שתועד מאז תקופת הברונזה המאוחרת.

קווי מתאר של אחד המכנים המשותפים הגדולים ביותר של התרבות האיברית ופרופיל ספציפי מתגלים בהיווצרות צורות התיישבות עצמית (סוכות מבוצרות) ופסל גדול מייצג וכן בתחום מנות יוקרה.

התרבות האיברית פגה בראש המועצה הרומית הקדומה; כתובות ומטבעות נשברים.שפה

לפחות ארבע שפות שונות דיברו על ידי האוכלוסייה הילידית בחצי האי האיברי לפני הלטיניזציה. השפה "האיברית" בהחלט אינה הודו-אירופאית, דבר שמעיד על אחידות יחסית בין אנדלוסיה לדרום צרפת ובאזור Ebro המרכזי. השמות האישיים המאפיינים מאוד הם בדרך כלל אוספים כמו השמות הפרטיים הפיניקיים או הגאליים. האיברים הם בין העמים העתיקים של הים התיכון. בניגוד לסלטים הקדם-רומיים בצפון ספרד, האיברים אינם הודו-אירופאים.

בין המאות החמישית ל -1 לפנה"ס Chr. Iberian נכתב בגופן מקורי. עד כה ידועים סביב 1800 כתובות, רובן מהכיבוש הרומי.

הקשר ההדוק יותר בין האיברים ושפתם תמוה מאז המאה ה -18. דקדוק ואוצר מילים כמעט ולא ידועים. שוב ושוב - שנוי במחלוקת - נעשים ניסיונות לפרש כתובות איבריות בעזרת הבסקים.אזור התיישבות

אזור ההתיישבות האיברי חולק לשלושה אזורים עיקריים:

- דרום-מערב אנדלוסיה,

- הלבנט הספרדי,

- צפון מזרח ספרד.

כמה עיירות איבריות הוקמו גם בצד הצפוני של הפירנאים בדרום צרפת. צפיפות ההתנחלויות בחוף המזרחי הספרדי גדולה מזו של עיירות הארץ.

מההתחלה התרבויות האזוריות האיבריות היו בקשר עם תרבויות ילידות אחרות או מיובאות. בתחילה, טרטסוס נתן דחפים לתרבותם של האיברים באנדלוסיה, בהמשך התבררה השפעתם של הפיניקים. בצפון מזרח ספרד היה פעיל מאז המאה ה -6 לפני הספירה תרבות המושבות היווניות במערב הים התיכון.

המסורות האיבריות (אזורי יישוב ואדריכלות בתים, פסלי ברונזה, טכניקות וסגנונות של ייצור קרמיקה, איקונוגרפיה דתית, צורות קבורה, מטבע) השתמרו בצורה הטובה ביותר בצפון-מזרח אזור ההפצה האיברי.Celtiberians

היווצרות של התכתבויות תרבותיות ושפות נבעו גם ממגעיהם של האיברים הלא-הודו-אירופיים עם הקלטים ההודו-אירופיים בצפון ספרד. יש להניח שזה היה סוג של סימביוזה או סתם תלות הדדית שונה, לא תמיד שלווה, עם השפעה תרבותית הדדית מסוימת.

הקלטים פלשו בין 800 ל 500 לפני הספירה. לפני הספירה על פני הפירנאים והצפה זמנית על חלקים גדולים מחצי האי, והתיישבה בעיקר בצפון וחצי האי. זהותם בחצי האי הפירנאים הושפעה עמוקות ממסורות איבריות, כך שאדם מדבר על תרבות פיוז'ן קלטית-איבריאית ולבסוף על הקבוצה האתנית הקלטיבית. לא ברור אם ובאיזו מידה שבטי קלטבריה יצאו למעשה מתערובת בין הקלטים לאיברים או בעיקרם מייצגים את אחת משתי הקבוצות.

הקלטבריאים מעולם לא הקימו יחידה פוליטית; זה משמעותי שלא היה להם שם קיבוצי משלהם. הם נפלו לשבטים שונים. אלה גם לא הקימו ארגוני גג פוליטיים, אלא במקום זאת התפרקו למשפחות, חמולות וקהילות עצמאיות.חברה

החברה האיברית הייתה קיימת מאז המאה ה -6 לפני הספירה. לפני הספירה מובנה היררכית. האליטה האריסטוקרטית הושפעה מהתרבות האורבנית היוונית, בעיקר בצפון-מזרח, ועד שנת 550 לפני הספירה. התרבות העירונית האיברית הראשונה הורחבה. העיור של היישובים האיבריים היה תהליך רציף שנמשך עד ראשית התקופה הרומית. הערים היו גם מרכזי עבודות היד והאיברית האיברית.הרומנות של האיברים

הרומאים עברו בשנת 218 לפני הספירה לפני הספירה בהיספניה. עד 206 לפני הספירה הם הצליחו לגרש את הקרתגים בעזרת שבטים איבריים, אך הם רק הכניעו את חצי האי מתחת לאוגוסטוס כנגד התנגדותם המרה של האוכלוסיות האיבריות, קלטבריה וקנטבריה. היספניה הייתה המוקדמת ביותר בסביבות 19 לפני הספירה לפני הספירה כ"פרובינציה פקטטה "(מחוז פרובינציה). בתקופה שלאחר מכן החלה הרומנות. השפות הישנות, למעט הבסקים, נעלמו, כך שבזמן סטראבון (בערך 20 לפני הספירה) הייתה הבטיקה (דרום ספרד) אחת המחוזות הרומנטיים ביותר של האימפריה הרומית. קיסר ואוגוסטוס הקימו 21 מושבות בספרד, 23 ערים ילידיות הפכו לעיריות רומיות והיו 45 קהילות לטיניות, בסך הכל 89 מרכזי רומניזציה.

האיברים במזרח הארץ ובדרומה, כמו גם הקלטים במרכז, התרגלו בהדרגה לאורחות חיים רומיות, התגלגלו והוטמעו בלשון בלטינית. תהליך הרומנות נמשך כמה מאות שנים וביסופו של דבר הושלם עד העתיקה המאוחרת. שמות איבריים היו לטיניים ולייבי אימצו גם שמות רומיים. לפחות האיברים בערים הרומאיות היו בהדרגה רומנים, נוצרים ורומאים. בניגוד לאיברו-רומנים המוטמעים הללו (היספנו-רומנים), חלקם בעיקר שבטים קלטיים נלחמו נגד השלטון הרומי יחד עם הבאגאודן והסובי בראשית המאה החמישית.

פסיקות מאוחרות יותר של עמים אחרים משנת 255 לספירה לא עשו מעט כדי לשנות את מידת הרומנות. הוויזיגותים וסובי, שחדרו מהמאה החמישית, יצרו שכבה דקה של לוחמים, שהוחלבה ברומנות במהלך המאה ה -6.

הרומנסק של הספרדים של ימינו מוגדר כמיזוג אתני של אוכלוסיות קדם-רומנסקיות עם קולוניסטים איטלקים שהפכו למנוע הרומנטיזציה בחצי האי הפירנאים בתקופה הרומית (218 לפני הספירה - 450 לספירה).

עד היום ניתן לעקוב אחר עקבות של מסורות תרבותיות איבריות ישנות, למשל בבניין "הלבנט הספרדי".

בירור עמי מוצא נוספים באמצעות iGENEA

יהודים ויקינגים קלטים גרמאנים באסקים האבוריג'ינים ערבים ברבר סינים דאקיאנים אטרוסקנים איבריאנים עמים ילידים של אמריקה אינקה אינאיט עמים עתיקים של איטליה יפנים הכורדים ליגוריאנית מאיה המונגולים עמים האוקיינוס פרסי אנשים רומניים סקיתים סלאבים טיבטים פיניקים הודים קוריאנים בנטוס עמים טורקים סאמי איליארים ונדלים Balts מקדונים הלנים הונים תראקים עמים פינו-אוגריים Indo-Europeans

כך זה עובד: ניתוח שורשים וחקר יוּחסין לפי הדי-אן-איי

לצורך קבלת הדי-אן-איי מספיקה דגימת רוק. לקיחת הדגימה מבוצעת בהליך פשוט ונטול-כאב, שניתן לבצעו בבית. שלחו את הדגימות במעטפה שמצורפת לערכת לקיחת הדגימה.

הזמנת ערכה
הזמנת ערכה:

בטלפון, במייל או באתר

קבלת ערכה
קבלת ערכה:

קבלת הערכה תוך כשבוע מיום ההזמנה

לקיחת דגימות
לקיחת דגימות:

מהבית, בקלות וללא כאבים

שליחת דגימות
שליחת דגימות:

במעטפה המצורפת

תוצאה
תוצאה:

בכתב ובאופן מקוון לאחר כ 6 - 8 שבועות

הזמנת ניתוח שורשים ב-iGENEA

 • iGENEA Basic

  מוזמן ע"י 29% מהלקוחות לצורכי ניתוח שורשים.

  179 EUR
  הזמנה  
 • iGENEA Premium

  מוזמן ע"י 55% מהלקוחות לצורכי ניתוח שורשים.

  499 EUR
  הזמנה  
 • iGENEA Expert

  מוזמן ע"י 16% מהלקוחות לצורכי ניתוח שורשים.

  1299 EUR
  הזמנה