iGENEA
המוצא באחוזים על גבי מפת העולם

מקורם של כל אבות המשפחה נקבע לפי אזור ואחוז. מפת עולם מציגה את המקורות השונים שלך.

איתור קרובי משפחה

תקבל רשימה של קרובי משפחה גנטיים בתוצאות המקוונות שלך. באמצעות הדוא"ל תוכלו ליצור קשר עם קרובי משפחתך כדי לברר פרטים נוספים על המשפחה והרקע שלך.

תוצאות בכתב בצירוף תעודה ממוסגרת

בנוסף לתוצאה המקוונת, תקבל תעודת מקור מהודרת ומסמכים אחרים בתיקיה מהודרת.

עם המוצא

תוכלו ללמוד על קבוצת ההפוגלים והטיולים (זמנים פרהיסטוריים), האנשים העתיקים (העת העתיקה) ואזור המוצא (ימי הביניים) של הקו האבהי (גברים) או הקו האימהי (נשים).

כל העמים העתיקים

רק בעזרת מבחן המומחים של iGENEA תוכלו ללמוד את קבוצות ההפלוגות וההגירה המדויקות (זמן פרהיסטורי), העמים הפרימיטיביים (העת העתיקה) ואזורי המוצא (גיל העמידה) של השושלת האבהית והאימהית.

כל הקרובים

רק בעזרת מבחן המומחים של iGENEA תוכלו למצוא את כל קרובי משפחתכם הגנטיים במאגר המידע שלנו.

קרובי משפחה נוספים

תקבל רשימה נוספת של קרובי משפחה אחרים של הקו האבהי (גברים) או הקו האימהי (נשים).

ייעוץ אישי

(Israel)052 666 72 26

info@igenea.com WhatsApp

קבוצה משותפת

ניתן לחשוב על קבוצות הפוגל כענפים גדולים של אילן היוחסין של הומו ספיינס. כל קבוצת הפטר אוספת אנשים שהפרופיל הגנטי שלהם דומה ואשר הם חולקים אב קדמון משותף.

קבוצת הפטרוג של הכרומוזום Y שייכת לגברים שיש להם אב קדמון משותף בקו זכר בלבד. כרומוזום Y מועבר תמיד מאב לבן.

קבוצת הפטר של mtDNA שייכת לגברים ונשים שיש להם אב משותף בשושלת נקבה גרידא. ה- mtDNA מועבר תמיד על ידי האם לילדיה.

ענפי הקבוצות הללו מראים כיצד אוכלוסיות עלי אדמות עברו. קבוצות הפוגר מגדירות גם אזור גאוגרפי. קבוצות הפופולריות הישנות יותר גדולות ונפוצות יותר, ורבות מהן תת קבוצות צעירות.

כדי לקבוע את קבוצת ההפלוג, אחד מנתח את ה- SNPs. SNPs (Polymorphism Single Nucleotide) הם וריאציות של זוגות בסיס בודדים בגדיל DNA. כ 90% מכל הגרסאות הגנטיות מבוססות על SNP. משמעותם המדעית נעוצה בהופעתם התכופה ובשונות גבוהה. יתר על כן, הם מהירים וקלים מאוד לקביעה. בדיקות SNP זמינות עבור כרומוזומים mtDNA ו- Y. בדיקות אלו מאשרות את השתייכותו של אדם לקבוצת הפטר. אף כי קבוצות ההפלוגוגיות עדיין אינן ממלאות תפקיד מרכזי מבחינה גנאולוגית (קרוב יותר ל -1,000 שנה), יש להן חשיבות מבחינה אנתרופולוגית והיסטורית (העתיקה והעבר הקדום). בסוג זה של ניתוח ניתן למצוא את ההשלכות של קבוצות התפוצות וקבוצות המשנה מאז שמוצאם האפריקני, ומידע מעניין ניתן למצוא על תנועות נודדות של אבותינו. SNPs של כרומוזום Y תמיד נושאים אות ומספר כזיהוי. האותיות מגדירות את המעבדה שגילתה את ה- SNP הזה, את מספר ההזמנה.

קיימת שיטה שנייה לקביעת קבוצת ההפלוג של הכרומוזום Y: בזכות המחקר והאלגוריתם של With Athey, ניתן לבדוק את קבוצת ההפלוג הראשי על ידי סמני DYS על ידי השוואה בין האללים. למרות ששיטה זו נכונה ב 99% מהמקרים, קביעה של 100% מחייבת ניתוח SNP. iGENEA מבטיח קביעה נכונה של קבוצת ההפוג הראשית. במקרים לא בטוחים, מתבצעת ניתוח SNP בחינם כדי לקבוע את קבוצת ההפוגל הראשי בוודאות מוחלטת.

סנדק / אדם הכרומוזום Y

אמנם לא אב הקדמון של כל בני האדם, אך האדם הזה הוא האדם האחרון בהיסטוריה שקשור לכל הגברים החיים בכל זמן נתון דרך קו בלתי-שבור של צאצאים זכרים. על פי ההערכות של ימינו, אדם זה חי באפריקה לפני כ-60,000-90,000 שנה. אדם זה המשיך לרשת את כרומוזום ה- Y שלו, אך לאורך הדורות נוספו עוד ועוד מוטציות, מה שגרם לפרופיל להמשיך ולהשתנות. כך נוצרו קבוצות ההפוג, תמיד החל מאב קדמון יחיד, האיש הראשון שביצע את המוטציה הזו. עם הזמן, אילן היוחסין הגנטי הופך להיות גדול ומורכב יותר. תמיד יש SNPs חדשים המגדירים תת קבוצות חדשות.

אם ראשונית / ערב מיטוכונדרי

ערב מיטוכונדריאלי היא האישה ממנה התפתח ה- DNA המיטוכונדריאלי (mtDNA) את ה- mtDNA של כל בני האדם החיים כיום. אנלוגי לאדם הכרומוזום Y של אדם, היא כביכול אם כל הגברים בקו האימהי הטהור. היא גם גרה באפריקה לפני כ 175,000 שנה. מתוך חווה מיטוכונדריאלית זו נבעו אימהות רבות, שנמצאות בתחילת קבוצת הפוגל ובכך מייצגות את האישה הראשונה שלבשה זו מוטציה.

דיווחים בעיתונות על ניתוח השורשים של iGENEA

עמי מוצא הם עמים מהעת העתיקה אשר נבדלים לא רק בשפה, תרבות והיסטוריה משל עצמם, אלא גם בפרופיל די-אן-איי ייחודי. בניתוח השורשים ב-iGENEA‏, עם המוצא שלכם ייקבע על סמך הקבוצה המשותפת (Haplogroup) והפרופיל הגנטי. התוצאה מתייחסת לתקופה שבין 900 לפנה"ס עד 900 לספירה, בקירוב.

Lars Mc Murray, גרמניה

"iGENEA מאפשרת לאנשים להיות חלק מההיסטוריה, שבדרך כלל רק קוראים בספרים."

עוד על הסיפור הזה

Ralf Moritz, חוקרי יוּחסין מסקסוניה התחתונה, גרמניה

"הצלחתי להתחקות אחר קו השושלת של אבותיי משבט מוריסון עד לימי הוויקינגים."

עוד על הסיפור הזה

כך זה עובד: ניתוח שורשים וחקר יוּחסין לפי הדי-אן-איי

לצורך קבלת הדי-אן-איי מספיקה דגימת רוק. לקיחת הדגימה מבוצעת בהליך פשוט ונטול-כאב, שניתן לבצעו בבית. שלחו את הדגימות במעטפה שמצורפת לערכת לקיחת הדגימה.

הזמנת ערכה
הזמנת ערכה:

בטלפון, במייל או באתר

קבלת ערכה
קבלת ערכה:

קבלת הערכה תוך כשבוע מיום ההזמנה

לקיחת דגימות
לקיחת דגימות:

מהבית, בקלות וללא כאבים

שליחת דגימות
שליחת דגימות:

במעטפה המצורפת

תוצאה
תוצאה:

בכתב ובאופן מקוון לאחר כ 6 - 8 שבועות

הזמנת ניתוח שורשים ב-iGENEA

 • iGENEA Basic

  מוזמן ע"י 29% מהלקוחות לצורכי ניתוח שורשים.

  179 EUR
  הזמנה  
 • iGENEA Premium

  מוזמן ע"י 55% מהלקוחות לצורכי ניתוח שורשים.

  499 EUR
  הזמנה  
 • iGENEA Expert

  מוזמן ע"י 16% מהלקוחות לצורכי ניתוח שורשים.

  1299 EUR
  הזמנה